Safart

KHK İLE DAİRE BAŞKANI GÖREVE İADE EDİLDİ

🕔14 Temmuz 2017, Cuma

Daire başkanı ve hemşirede iade edildi

KHK İLE DAİRE BAŞKANI GÖREVE İADE EDİLDİ

692 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Son yayımlanan KHK ile kamudan çok sayıda personel ihraç edilirken bazı personellerde göreve iade edildi. Bunların arasında daha önce ihraç edilen Mehmet Ali Karcıoğlu ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 6 personel bulunuyor.

692 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 2 bin 303 kişi, Adalet Bakanlığı’ndan 418, Dışişleri Bakanlığı’ndan 45, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 102 kişi, Sağlık Bakanlığı’ndan 789 kişi, Diyanet’ten 551 kişi, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’nden 546 ve İçişleri Bakanlığı’ndan bin 486 kişi ihraç edildi. YÖK'ten ise 302 akademisyen ihraç edildi. Kararnamede göreve iade kararları da bulunuyor. Kararnamede göreve iade kararları da bulunuyor.  

Göreve iade edilenler arasında daha önce ihraç edilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarından Mehmet Ali Karcıoğlu’da yer alıyor. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden ise 2’si hemşire olmak üzere 6 personel iade edildi. Türkiye genelinde de farklı mesleklerde göreve iade edilenler oldu. 

YORUMLAR

ÜYE GİRİŞİ

Lora Mobilya

SON EKLENEN FİRMALAR

KAYSERİ NÖBETÇİ ECZANELER