Safart

KÖRFEZ PARASINDA İSTİKAMET TÜRKİYE

🕔8 Aralık 2017, Cuma

Güvenli limanlara ihtiyaç duyan Arap sermayesi gözünü Türkiye’ye çevirdi.

KÖRFEZ PARASINDA İSTİKAMET TÜRKİYE

Güvenli limanlara ihtiyaç duyan Arap sermayesi gözünü Türkiye’ye çevirdi. Suudi Arabistan, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve BAE gibi ülkelerde istikrarsızlığın sürmesi halinde Arap dünyasından Türkiye’ye giren sermayenin daha da artacağı belirtiliyor.

Bahreyn İslami Bankası Üst Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerinde istikrarsızlığın sürmesi halinde Arap sermayesinin Türkiye’ye doğru göç etmeye devam edeceğini belirterek, “Arap sermayesi güvenli limanlar arıyor. Körfez ülkelerinde bunu bulabilmek imkansız. Bu nedenle Türkiye’ye daha fazla sermaye giriş yapacak” dedi.

GCC ülkelerinin Türkiye’ye ağırlıklı olarak gayrimenkul ve turizm alanında yatırım yapacağını belirten Jarrar, Türkiye de İslami bankacılıkta da gelişim olacağına işaret etti. Jarrar, Türkiye’nin, gayrimenkul açısından Avrupa’ya göre bazı avantajları bulunduğunu, kültürel yapısı, gelenekleri ve toplumsal yapısıyla da Arap yatırımcıları çektiğini kaydetti.

Jarrar ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslümanlara karşı olan söylemleri, Almanya ve Hollanda’nın da bunu destekleyici tutumları nedeniyle Arap turistlerin Türkiye ye daha fazla kayacağını söyledi.

YORUMLAR

ÜYE GİRİŞİ

Lora Mobilya

SON EKLENEN FİRMALAR

KAYSERİ NÖBETÇİ ECZANELER