Safart

KAYMOS’TA YENİ BAŞKAN

🕔19 Şubat 2018, Pazartesi

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Olağanüstü genel kurulunu yaptı. Mevcut Başkan Yakup Deveci ile Tuncay Sabuncu'nun aday olduğu genel kurulda, Tuncay Sabuncu başkan olarak seçildi.

KAYMOS’TA YENİ BAŞKAN

                                      

                                             KAYMOS’TA YENİ BAŞKAN

 Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Olağanüstü genel kurulunu yaptı. Mevcut Başkan Yakup Deveci ile Tuncay Sabuncu'nun aday olduğu genel kurulda, Tuncay Sabuncu başkan olarak seçildi. Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından her iki başkan adayı da konuşmalarını gerçekleştirdiler.


   Tuncay Sabuncu, “Bizim birbirimizle rekabetten vazgeçmemiz lazım. Bizim dünyayla rekabet etmemiz lazım. Biz başka ülkelerden ihracatlar la ancak ülkemizi ve sektörümüzü olması gereken noktaya getirebiliriz. Atatürk, ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır’ diyor. Biz bu sözü kendimize revize edip ‘Hatta ticaret yoktur, sathı ticaret vardır. Oda THY’nin gidebildiği her yerdir’ diye düzeltmemiz lazım. Biz ancak o zaman belirli bir noktaya gelebiliriz. Kısır döngüden kurtulamayız" dedi. Konuşmaların ardından seçime gidildi. 95 üyenin oy kullandığı seçimde 49 oy alan Tuncay Sabuncu başkan olarak seçilirken, Yakup Deveci de, 45 oy aldı. Kullanılan 1 oy ise geçersiz sayıldı.

YORUMLAR

ÜYE GİRİŞİ

Lora Mobilya

SON EKLENEN FİRMALAR

KAYSERİ NÖBETÇİ ECZANELER