• info@kayserisektor.com.tr

HABER DETAYI

11 Ekim 2018 10:46

Google’ın yeni telefonları satışa sunuldu

Piyasada en iyi kameralara sahip bir telefon

Her iki modelin 12.2 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olduğu bilinirken, bu modellerin kameraları 100 üzerinden 98 puan alarak, bu piyasadaki en yüksek puan alan telefon modelleri oldu. Boyutlarıda şu şekilde: Kaliforniya‘da yapılan sunumda, yeni telefon modellerinden Pixel 2’nin 5 inch (12.7 cm) AMOLED ekrana ve 1920×1080 çözünürlüğe, Pixel 2 XL’nin de 6 inch (15.2 cm) pOLED ekrana ve 2880×1440 çözünürlüğe sahip olduğu belirtildi. Suya karşı da dayanıklı bu iki modelinde 15 dakikada hızlı şarj ile 7 saatlik pil ömrü gibi bir süreyle dikkat çekildiği sunumda, modellerin suya ve toza karşı dayanıklı bir gövdeye sahip olduğunun ve arka tarafında parmak izi okuyucu bulunduğunu da belirtti.

4 GB RAM bulunmakta Yapılan Sunumda, 4 GB RAM ile 64 GB veya 128 GB hafızaya sahip olan telefonların, Snapdragon 835 işlemci ve Android Oreo işletim sistemiyle donatıldığının bilgisi paylaşılmış durumda. Ortam Çalan Müzik Hakkında Bilgi Vermekte ve Telefonların, “Always-on-Display” özelliği sayesinde ekran kapalı olduğu zaman saat, tarih, kalan pil ömrünü ve ortamda çalan müzikle ilgili bilgileri kullanıcılara gösterdiği bilgisine yer verilen sunumda, “Active Edge” teknolojisi sayesinde telefonun kenarlarında dokunarak kullanıcının “Google Assistant“a komut verebilme özelliği de bulunuyor.

pixel 2nin müzikleri

Google Yeni Telefonunu Tanıttı

Gerçekliği Gösteriyor Yapılan sunumda, iki telefonun “Augmented Reality” (Arttırılmış Gerçeklik) teknolojisini desteklediğine işaret edilirken, kullanıcıların “AR Stickers” ile videolarına ve fotoğraflarına animasyonları aktarabileceklerini söyledi. Google ile tam uyumlu Sunumda ayrıca, “Smart Lens” teknolojisiyle her iki telefonun kamerasıyla çekilen fotoğraflardaki bilgileri vb. bilgileri internette araştırabilecek kullanıcıların, fotoğraflardaki yer, dizayn, tasarım ve diğer bilgilere Google’ın arama motoru sayesinde ulaşabileceklerinin altını çizdi.

googleüyümlü

Google Telefon Fiyatı Ne

Bu modellerin fiyatları beyaz, siyah veya açık mavi gibi renklere sahip olan Pixel 2’nin 649 dolardan (2 bin 320 TL), siyah ve siyah/beyaz renklerde bulunan Pixel 2 XL’nin de 849 dolardan ( 3 bin 34 TL) gibi bir fiyatla piyasaya sunulacağı belirtildi. Ayrıca, bu iki modelden birsini satın alacak kullanıcıların ücretsiz birşekilde Google Photos ve Google Drive’dan yararlanabileceği ve fotoğrafların bu uygulamalara yükleyerek hafızayla ilgili sıkıntı yaşamayacakları bilgisi de paylaşıldı.

Yorumlarınızı Bekliyoruz

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.